Tragjike, 64- vjeçarja shqiptare u sulmua nga qentë, humb jetën në spital - Technology today

Home Top Ad

PropellerAds

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Thursday, February 7, 2019

Tragjike, 64- vjeçarja shqiptare u sulmua nga qentë, humb jetën në spital

Tragjike, 64- vjeçarja shqiptare u sulmua nga qentë, humb jetën në spital. Ndërsa ka qenë duke punuar në parcelën e saj me ullishte një grua rreth 64-vjeçare është sulmuar nga disa qen. Për disa minuta gruaja është përleshur me qentë, të cilët i kanë lënë plagë shumë të thella. Të afërmit e saj e kanë dëgjuar tthirrjet për ndihmë dhe kanë vrapuar për t’i dhënë ndihmë, ndërsa janë nisur menjëherë në sptalin e Beratit. Në repartin e kirurgjisë mjekët kanë ndërhyrë në mënyrë intensive, por plagët e shkaktuara nga kafshimet e qenve kanë qenë fatale për jetën e 64-vjeçares. Sipas burimeve spitalore, megjithë ndërhyrjen dhe terapinë shumë të shpejtë të mjekëve, nuk ka arritur të mbijetojë. Burime të morgut të spitalit rajonal Berat bëjnë me dije per "t.ch" se 64-vjeçarja quhej Selime Braushi, banore e fshatit Dyshnik. Në fshatin Dyshnik ditët e fundit janë shkarkuar kamiona me qen të cilët dyshohet të jenë sjellë nga Tirana apo Elbasani.

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

PropellerAds

Pages