Toka goditet nga një meteorit, ja ku është përplasur shkëmbi hapësinor - Technology today

Home Top Ad

PropellerAds

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Saturday, February 2, 2019

Toka goditet nga një meteorit, ja ku është përplasur shkëmbi hapësinor

Shërbimi Kombëtar i Motit në Key West, Florida ka njoftuar se Kuba është goditur nga një meteorit të premten.
NWS njoftoi me anë të një postimi në Twitter se radarët e tyre mund të mund të kenë zbuluar kalimin e meteorit pranë Viñales, Kubë.
Shërbimi njoftoi se të premten herët mori raporte për një meteor që u pa në qiellin e Florida Keys.
Banorët në Viñales, Kuba, dëgjuan një shpërthim të madh të premten pasdite. Gjithsesi, ende nuk është konfirmuar zyrtarisht nëse shpërthimi erdhi si pasojë e meteoritit, por qeveria kubane po heton.
Në vitin 2013, një përplasje meteori tronditi rajonin Urals të Rusisë. Ndërtesat humbën dritaret dhe muret ranë pasi vala e zërit nga shpërthimi u përhap nëpër rajon.
Më shumë se 1,000 njerëz u plagosën, duke përfshirë më shumë se 200 fëmijë. Shumë prej tyre u goditën nga ciflat e xhamit në ajër. JOQ Albania

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

PropellerAds

Pages