Rrëshkitja e dheut “përpin” 11 persona, kamerat kapin momentet tragjike - Technology today

Home Top Ad

PropellerAds

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Tuesday, February 5, 2019

Rrëshkitja e dheut “përpin” 11 persona, kamerat kapin momentet tragjike

Kamerat kanë fiksuar momentet tragjike ku 11 persona kanë humbur jetën. Rrëshkitje masive të dheut kanë ndodhur në Bolivi, kur "faqja" e një mali në verilindje të Sucres u shemb. Shkak për këto rrëshkitje janë bërë shirat e vazhdueshëm.
Tonelatat e dheut dhe baltës u shembën në një rrugë malore pranë një vendi të njohur si El Choro të shtunën.
Një grup njerëzish kanë qenë në vendngjarje, ku 11 persona janë marrë para nga masivi i dheut që ka rrëshkitur.
Autoritetet kanë bërë thirrje që të tregohet më shumë kujdes nga të gjithë ata që kanë planifikuar të bëjnë shëtitje apo sporte ekstreme në maja malesh ku rrezikohet rrëshkitja e tokës.


No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

PropellerAds

Pages