Përplasja e frikshme, futbollisti humb ndienjat dhe tmerron stadiumin - Technology today

Home Top Ad

PropellerAds

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Friday, February 1, 2019

Përplasja e frikshme, futbollisti humb ndienjat dhe tmerron stadiumin


Përplasja e frikshme, futbollisti humb ndienjat dhe tmerron stadiumin
Një moment i frikshëm dhe që ka ngjallur panik ka ndodhur sot në Serinë B gjatë ndeshjes Leçe-Askoli.

Futbollisti i leçes Manuel Skavone, pas një përplasje me kundërshtarin Bereta, bie në tokë pa ndienja.
Lojtarët e tjerë e vunë re se bëhej fjalë për një dëmtim serioz dhe i kapi paniku.
Në fushë u fut me shpejtësi auto-ambulanca e cila e transporton lojtarën menjëherë për në spital.
Stafi mjekësor i Leçes i bëri frymëmarrje artificiale që ai e rifitoi ndërgjegjen.
Tani ai gjendet në spital dhe po i nënshtrohet një ndërhyrjeje delikate. Savone do e kalojë nën kujdesin e mjekëve.

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

PropellerAds

Pages