Pas deklaratës së policisë, Basha mesazh të fortë për shqiptarët - Technology today

Home Top Ad

PropellerAds

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Friday, February 15, 2019

Pas deklaratës së policisë, Basha mesazh të fortë për shqiptarët


Lulzim Basha Foto Facebook E1507220226129


TIRANË

Kreu i PD-së Lulzim Basha thotë se shqiptarët do të vijnë të bashkuar në Tiranë ditën e nesërme. Pas deklaratës së policisë se në protestë do ketë eleentë të dhunshëm, Basha ia lë përgjegjësinë për çdo pengesë qeverisë.

Në një status në “Facebook”, Basha shkruan se përgjegjësia për cdo pengesë që i bëhet të drejtës së shqiptarëve për të protestuar do bjerë e gjitha mbi këtë qeveri.


“Shqiptarët do të vijnë të bashkuar dhe të vendosur nesër në Tiranë! 16 shkurti është dita kur një popull që është vjedhur, është tradhëtuar, është poshtëruar nga një klikë që e varfëron përditë, ngrihet të marre në dorë fatet e tij si cdo popull Europian.
Në Europë ku duam të shkojmë, kur qeveria kapet duke vjedhur, ndëshkohet qeveria, ikin hajdutët në burg! Nuk vuan populli!
Përgjegjësia për cdo pengesë që i bëhet të drejtës së shqiptarëve për të protestuar kundër pushtetit të vjedhur me votat e krimit do bjerë e gjitha mbi këtë qeveri hajdute dhe kryehajdutin e saj! Sovrani në Republikën e Shqipërisë është populli shqiptar!”, shkruan Basha.


Basha Fb
(m.k/BalkanWeb)

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

PropellerAds

Pages