Grabitja në Vlorë, flet nipi: Si e gjeta gjyshin të gjakosur - Technology today

Home Top Ad

PropellerAds

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Wednesday, February 27, 2019

Grabitja në Vlorë, flet nipi: Si e gjeta gjyshin të gjakosur


Vlore Grabitet I Moshuari
VLORE

Një 69-vjecar është grabitur dhe dhunuar me mjete forta në kokë nga persona ende të paidentifikuar në katin e katërt të një pallati në lagjen ‘Rilindja’ në Vlorë.

Grabitësit kanë marrë rreth 1 milionë lekë të vjetra dhe janë larguar me shpejtësi.

Në një rrëfim me gazetarin Enrik Mehmeti për “BalkanWeb”, nipi i të moshuarit ka treguar se si e gjeti gjyshin të gjakosur dhe e dërgoi në spital me ambulancë.Si e gjete gjyshin?
Kur erdha gjeta derën të hapur dhe gjyshin të gjakosur. Më pas dola dhe mora ambulancën. Më pas vjen policia.
Banesa si ishte?
Ishte rrëmujë. I kishin hedhur të gjitha rrobat në shesh dhe kishin hapur çantat e lekëve. Kishin marrë 1 milion lekë.
Gjyshi në çfarë gjendje u gjet?
Në gjendje shumë të keqe. Ishte i gjakosur komplet.
Keni ndonjë dyshim?
Nuk e di.
Ekziston dyshimi se mund të ketë rrëshqitur vetë?
Nuk e besoj se ai ishte i ulur në divan. Është grabitje se mungonin dhe lekët.
Ju me gjyshin jetoni?
Po bashkë me gjyshin.

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

PropellerAds

Pages