E lanë të vdekur në vend, ky është 25-vjeçari shqiptar që u vra barbarisht në Gjermani - Technology today

Home Top Ad

PropellerAds

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Friday, February 1, 2019

E lanë të vdekur në vend, ky është 25-vjeçari shqiptar që u vra barbarisht në Gjermani

Një 25-vjeçar me origjinë nga Delvina është vrarë në mënyrë barbare  nga një afrikan në Gjermani.
Identiteti i shqiptarit është Ridjan Myftari dhe prej pak kohësh ishte emigrant në Gjermani.
Mësohet se ai ka qenë së bashku me një kushëririn e tij kur janë konfliktuar me afrikanin, i cili ka nxjerrë një thikë dhe ka qëlluar 2 shqiptarët. Kushëriri i Myftarait është qëlluar gjashtë herë, por plagët ishin të lehta dhe ka mundur të mbijetojë.
Ndërsa 25-vjeçari është qëlluar vetëm një herë me thikë, por goditja ka qenë fatale për të.
Ai ka ndërruar jetë në menjëherë, pasi afrikani i ka ngulur thikën Kurse familjarët e të riut shqiptarkanë udhëtuar për në Gjermani dhe pritet që trupi i pa jetë i 25-vjeçarit të sillet për t’u varrosur në fshatin Rusan të Delvinës.

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

PropellerAds

Pages