Doli në protestë, shkarkohet nënkryetarja e PDIU në Bashki - Technology today

Home Top Ad

PropellerAds

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Monday, February 18, 2019

Doli në protestë, shkarkohet nënkryetarja e PDIU në Bashki


Romet

Mëngjesin e sotëm, nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Kozeta Mesiti, e propozuar nga PDIU, është shkarkuar nga detyra për shkak të pjesëmarrjes së saj në protestën e dhunshme të organizuar nga opozita të shtunën.

Burime për “BalkanWeb” nga bashkia shprehen se veç Mesitit u shkarkua edhe drejtori i tregjeve, Sokol Hysa, po ashtu i propozuar nga radhët e PDIU.

Mesiti dhe Hysa ishin ende në Bashki pas koalicionit në zgjedhjet e 2015. Shkarkimi i tyre ka ardhur që në orët e para të mëngjesit, firmosur nga kryebashkiaku Veliaj.


No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

PropellerAds

Pages