Basha: Qytetarët do dërgojnë Ramën në azil si Nikola Gruveski - Technology today

Home Top Ad

PropellerAds

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Friday, February 15, 2019

Basha: Qytetarët do dërgojnë Ramën në azil si Nikola Gruveski


51910941 298374554209338 4540761479711817728 N
TIRANE

Një ditë para protestës së bashkuar të opozitës, kreu i PD, Lulzim Basha i shoqëruar nga  rinjtë kanë ftuar qytetarët në Tiranë të marrin pjesë në protestën e nesërme. Basha tha se nesër qytetarët do ta vendosin Ramën para drejtësisë ose në azil si ish kryeministri maqedonas, Nikola Gruevski.


“Rama shpërfilli kërkesat tuaja. Dita e nesërme është dita e studentëve dhe dita e rinisë. Qytetarët do marrin nesër fatin e tyre në dorë. Nesër do jetë protesta më e madhe ne 2 dekada. Sot Edi Rama duhet të fshihet sepse ka frikë nga studentët e shkolluar. Nesër shqiptarët do ta vendosin Ramën para drejtësisë ose në azil t’i bashkohet Gruevskit”- tha Basha.

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

PropellerAds

Pages