Vrau mizorisht të birin 14-vjeçar për 1500 euro, krimi i rëndë i babait që tronditi gjithë shqiptarinë - Technology today

Home Top Ad

PropellerAds

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Wednesday, January 30, 2019

Vrau mizorisht të birin 14-vjeçar për 1500 euro, krimi i rëndë i babait që tronditi gjithë shqiptarinë

Vrau mizorisht të birin 14-vjeçar për 1500 euro, krimi i rëndë i babait që tronditi gjithë shqiptarinëGani Bërnjashi vrau në maj të vitit të kaluar djalin e tij 14-vjeçar dhe u dënua sot nga Gjykata Themelore e Gjilanit me 25 vite burg.Rasti ka ndodhur në komunën e Karaçevës së Ulët. Bababi i pamëshirshëm e qëlloi të birin me mjete të forta dhe e kishte lënë të jepte shpirt në gjendje të rëndë.
Bënjashi e kishte pranuar fajësinë dhe kishte deklaruar në gjykatë:
Veprën e kam kry, por nuk jam mirë me krye, kam gabu shumë”.
Ai në deklaratën e tij para gjykatësve kishte rrëfyer në detaje se si e kishte mbytur djalin e tij, për shkak të një shume prej 1500 eurosh.
KUSH ËSHTË GANI BËRNJASHI?
60-vjeçari Gani Bernjashi, nuk është hera e parë që përmendet në media dhe në policinë e Kosovës.
Në vitin 1997 ai ka përdhunuar një vajzë të moshës 12 vjeçare në Prishtinë, veprim për të cilin është dënuar me 7 vite burg në moshën 40-vjeçare.
Ganiu është i martuar me një grua të nacionalitetit boshnjak. Bashkë kanë sjellë në jetë një djalë dhe dy vajza.
Ganiu për një kohë të gjatë kishte ushtruar funksionin e lypsarit profesionist. Terrenet e tija të lypjes së parave në rrugë kishin qenë Prishtina e Mitrovica.
Në fshatin ku banonte, në Karaqeve të Kamenicës, nuk njihej si person i qetë.
Por, kjo nuk është hera e parë që familja e tij dëgjohet për krime makabre.
Babi i Ganiut, para 30 vitesh kishte mbytur në pus dy vajzat e tij.

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

PropellerAds

Pages