Sherr për tokën mes kushërinjve, 2 të vdekur dhe 5 të plagosur - Technology today

Home Top Ad

PropellerAds

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Sunday, January 13, 2019

Sherr për tokën mes kushërinjve, 2 të vdekur dhe 5 të plagosur

Konflikti për shkak të tokës mes disa kushërinjve ka çuar në një tragjedi të vërtetë në Turqi.
Mediat turke bëjnë me dije se dy persona kanë humbur jetën dhe 7 të tjerë janë plagosur këtë të diel në Sanliurfa.
Kanë qenë dy kushërinj të parë që kanë nisur sherrin dhe menjëherë më pas janë bashkuar edhe të afërm të tjerë.
Muzaffer Kubat dhe Mehmet Kubatkanë ndërruar jetë menjëherë, ndërkohë 7 të plagosurit janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e shpejtë.
Lidhur me ngjarjen, policia ka arrestuar 5 persona.

No comments:

Post a Comment

Post Bottom Ad

PropellerAds

Pages